16.8.12

Wolność dla PUSSY RIOT | Wrocław 17.08.2012 | 12:00


"Piątek, 17 sierpnia jest globalnym dniem solidarności z odważnymi dziewczynami z Pussy Riot.
Tego dnia, o 15.00 czasu moskiewskiego zostanie ogłoszony wyrok w ich procesie, a na świecie odbędą się masowe demonstracje.
http://freepussyriot.org/

Kolektyw 69 sekund na ucieczkę ( http://www.facebook.com/69SekundNaUcieczke ) zaprasza wszystkich do włączenia się do wrocławskiej odsłony tej akcji. Romantyczne Aktywistki odpowiadają na zaproszenie włączając się.

Zbieramy się w Rynku w okolicy pręgierza, równo o 12:00 zakładając kolorowe kominiarki, by w niemym flashmobowym działaniu pokazać swoje poparcie dla dziewczyn.
Nie organizujemy demonstracji - rozpraszamy się w okolicy. Stoimy, chodzimy, biegamy, gramy w piłkę, karty, klasy. Niech sama nasza obecność stanie się aktem poparcia dziewczyn.
Jeżeli koledzy w mundurach będą kazali nam się rozejść.. uszanujmy ich prikaz i przejdźmy... w inne miejsce w Rynku.

W trakcie działania będziemy zbierać podpisy pod petycją o uwolnienie członkiń Pussy Riot i wolność słowa w Rosji, którą prześlemy następnie do ambasady Rosji w Warszawie.
Nieobecni mogą podpisać ją też online: http://amnesty.org.pl/


W jaki sposób zaopatrzyć się w kolorową kominiarkę?
My proponujemy wersję DIY - rękawy swetrów, rajty, cokolwiek co wejdzie Wam na głowę. Sky is the limit!

--------------------------

-----------
Przypominając kontekst wydarzenia:
21 lutego przed wyborami prezydenckimi w moskiewskiej cerkwi wokalistki Pussy Riot odśpiewały i odtańczyły punkrockową modlitwę "Bogurodzico, przegoń Putina". Ochrona wyprowadziła aktywistki, ale wskutek popularności filmiku z akcji w internecie dwa tygodnie później trzy z nich zostały aresztowane. Grozi więzienie za chuligaństwo, szerzenie nienawiści i obrazę uczuć religijnych. Członkinie grupy to aktywistki wolnościowe, studentki m.in. filozofii i literatury. Mają małe dzieci."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz